Oda skirtingame amžiuje

20, 30, 40... Kas vyksta? Ką daryti?

OdaNuoga

4/27/20213 min read

Iki 25-erių odoje visko daug ir intensyviai

Odai būdinga: pakankamas hialurono rūgšties kiekis; daug ir geros kokybės elastino ir kolageno; sveiki kapiliarai, gera mikrocirkuliacija. Oda putli, stangri, tolygaus atspalvio, švyti ir džiugina.

Šiuo etapu, dėl lytinės brandos padidėjus vyriškų hormonų kiekiui organizme, taip pat dažnai pasireiškia: didesnis odos riebalavimasis; jaunatviniai spuogai (Acne Vulgaris). Oda blizga, gali sudirgti, išryškėja poros (nes daugiau sekreto, kuris oksiduojasi), atsiranda daugiau ar mažiau bėrimų.

Kokia priežiūra reikalinga? Formulė: valymas > tonizavimas > drėkinimas > UV apsauga.

Higiena dabar esmė

Valymas su prausikliu 1-2 k. per dieną. Vakare būtina veidą nuprausti prausikliu. Einant miegoti ant odos neturi likti makiažo, per dieną susikaupusių aplinkos teršalų, prakaito, odos riebalų pertekliaus. Ryte gali užtekti tik vandens, jei oda nesiriebaluoja.

Tonizavimas. Po kontakto su vandeniu būtina odą atgaivinti drėkinančiu/raminančiu toniku. Tai atstatys odos pH balansą ir užtikrins sveiką odos apsauginę funkciją.

Drėkinimas (iki 18-20 metų nebūtina, jei oda jaučiasi komfortiškai). Tai turėtų būti lengva drėkinamoji priemonė be aliejų.

UV apsauga. Ji būtina siekiant netolimoje ateityje išvengti odos priešlaikinio senėjimo, pigmentinių dėmių, piktybinių darinių. Žiemą pakaks kokybiškos mineralinės pudros su UV filtrais. Vasarą naudoti specializuotą apsauginę priemonę.

Šveitimas. Normalią ir sausą odą šveisti kas 2-4 savaites. Mišrią ir riebesnę kas 1-2 savaites. Naudoti enziminius arba labai švelnius šveitiklius su AHA rūgštimis.

Profesionalios procedūros: veido valymas, kai kemšasi poros, atsiranda bėrimai. Maždaug nuo 20 metų jau galima pasilepinti švelniomis drėkinančiomis, tonizuojančiomis, stimuliuojančiomis veido odą procedūromis.

Odos priežiūros priemonės: be alkoholio, dažiklių, kvapiklių, parabenų. Su hialurono rūgštimi, alijošiumi, pantenoliu, bisabololu. Riebesnei besikemšančiai - priemonės su salicilo rūgštimi (saikingai ir pasitarus su specialistu).

Tekstas apie normalią odos būklę ir jos palaikymą. Dėl individualios veido priežiūros ir tinkamų priemonių rekomenduojama konsultuotis su savo odos priežiūros specialistu.

ODA N'UOGA -
prabanga, kurią gali turėti ir Tu.

Tarp 25-erių ir 35-erių. Pavargęs veidas ir pirmi ryškūs senėjimo požymiai dažni tokio amžiaus žmonių odos epitetai

Priežastys - intensyvaus gyvenimo tempo (karjera, vaikai, vakarėliai, nesubalansuota mityba, neigiami aplinkos veiksniai...) sukeltas stresas ir organizmo nuovargis. Maždaug nuo 25 m. visi teigiami procesai odoje pradeda lėtėti ir “ištinka” senėjimas. Laimei, jį galime valdyti.

Odai būdinga: susibalansavęs riebalų kiekis; nurimę jaunatviniai bėrimai. Malonu, nes oda švaresnė, rečiau erzina lipnus riebalavimasis. Tačiau: oda papilkėjusi, trūksta skaistumo; patamsėję paakiai; prie akių išryškėja pirmosios dar ne itin matomos raukšlelės; dažniau jaučiamas odos tempimas, sausumas ir jautrumas; atsiranda pigmentacijos sutrikimų (UV poveikis, hormoniniai pokyčiai, po bėrimų likę randeliai).

Kokia kasdienė priežiūra reikalinga? Formulė: drėkinimas > antistresinis poveikis > stimuliavimas > UV apsauga.

Drėkinimas ir antioksidacinis/antistresinis poveikis dabar svarbiausia. Nepamirškite kruopščios higienos (ji aprašyta tekste aukščiau).

Valymas 2 k. per dieną ryte ir vakare.

Tonizavimas. Drėkinantis/raminantis/skaistinantis tonikas atstatys odos pH balansą ir užtikrins sveiką odos apsauginę funkciją

Drėkimas. Rytui rinktis lengvą drėkiklį su tonizuojančiais, skaistinančiais ingridientais. Vakaro priemonė turi stipriau drėkinti ir jau maitinti odą.

Nuo 25-erių rekomenduojama pradėti kasdien naudoti paakių kremą. Pats metas išbandyti drėkinančius, antioksidacinius koncentratus (serumai, ampulės). Padengiame veidą šia priemone, leidžiame susigerti, ant viršaus “užklojame” kremą, kad susidarytų tinkama aplinka koncentratui veikti.

UV apsauga. Privalomas rytinės veido priežiūros rutinos užbaigiamasis žingsnis visais metų laikais.

Šveitimas. Veido odą reikėtų šveisti 1-2 k. per savaitę konkrečiai odos būklei parinktu šveitikliu.

Profesionalios procedūros: intensyvus drėkinimas; antistresinė/antioksidacinė terapija; veido audinių stimuliavimas, masažai; valančios procedūros.

Odos priežiūros priemonės: ️be alkoholio, dažiklių, kvapiklių, parabenų; su: skirtingų dydžių hialurono rūgštimi, šlapalu, vit. C, vit. E, resveratroliu, Azijine centele, saldymedžiu, Omega-3, -6, -9 riebiosiomis rūgštimis, amino rūgštimis.